Jak si vybrat tu správnou štětku?
Tentokrát nebudeme řešit holky, ale staneme se gentlemany či hipstery, podle toho, co je vašemu stylu a bradě blíž. Popovídáme si o tom, jak vybrat správnou štětku na holení.
Nejste z vousaté módy nijak nadšení? Styl alá dětská prdelka je stále v kurzu! Hladkou tvář nebo dokonale upravený knírek (Movember se už nezadržitelně blíží) zajistí břitva i moderní mach.
Ať se holíte jako ten největší gentleman nebo si vystačíte s obyčejným machem, na štětce nešetřete. tedy v případě, že nejste úplní barbaři a nestříkáte si pěnu ze spreje.
Štětka na holení a šlehání pěny je rituál, o který nechcete přijít!
Umělotina se jezevci ani kanci nevyrovná!
Není štětka jako štětka! To podstatné jsou štětiny, neboli vlas. Za kvalitu úchopu pak ručí rukojeť. Můžete zvolit umělotinu, kterou považujeme za sprostý plastik, s označením “fibre“. Pořádný chlap se spokojí jen s tím nejlepším, tedy přírodním chlupem z jezevce.
Každý holič z dobrého barbershopu by vám vysvětlil, že jezevčí štětina a ještě pak kančí (pure bristle) je pro dokonalé napěnění nezbytná.
Největší kvalita nese označení “silvertip badger“ a má ty nejjemnější štětinky, které perfektně drží vodu, díky tomu se vyšlehání pěny stává snadným úkonem s perfektním výsledkem. O něco slabší je pak super/best/fine badger. Základní řada je pure badger.
Typické pro jezevčí štětiny je tmavý proužek.
Na kolik ta sranda vyjde?
Připravte si pár stovek i dva až tři tisíce. Nezáleží na velikosti, tady platíte za kvalitu rukojeti a zvláště pak štětin. Ten TOP mezi štětkami představuje například skotský Dalvey Signature Silvertip, na něj si připravte zhruba 5 600 korun. Je to hodně? V ruce přece budete držet unikátní kousek z nerezu a ručně odlévané vzácné pryskyřice s nejjemnějším jezevcem!
Samozřejmě si ale svůj holící rituál můžete “užívat“ s nějakou plastovou úchytkou se silikonem z drogerky za pár korun.
Péče o štětku
Když už budete do kvalitní štětky investovat, je dobrý si vyzjistit několik základních zásad pravidelné péče o ní.
– Mýdlo na holení je třeba ze štětky vždy perfektně vymýt. Použijte horkou vodu, která rozpustí a vymyje všechny zbytky mýdla.
– Nikdy ze štětky nevymačkávejte vody, stačí vytřepat a nechat vyschnout zavěšenou štětinami dolů. Suchou jí pak lze uložit do pouzdra.
Máte doma tu správnou štětku?