Jak financovat podnikání?
Dokud si podnikatel dokáže svojí činností vydělat na obživu i vše ostatní, co je nezbytné, je mu dobře. Ale běda, když se v takovém podnikání dařit přestane.
Soukromým podnikáním si lidé stejně jako jakoukoliv jinou prací především vydělávají na své živobytí. A proto musí být tato činnost dostatečně zisková.
Musí. Jenže co když není? Co když podnikatel zjistí, že jeho příjmy nedostatečně přesahují výdaje, jež s takovým soukromým podnikáním souvisejí, případně když se ze zisků nedají veškeré náklady ani pokrýt?
V takové chvíli je zle. Není třeba ani z čeho žít a podnik je zralý na to, aby se zavřel. Což je sice krajní řešení, jenže jak udržovat v chodu něco, co si žádá nemalé investice, na něž vlastník jednoduše nemá?
Pokud jde v případě zmíněných problémů o pouze dočasné potíže, vyvolané dejme tomu sezónním výpadkem příjmů, nečekanými jednorázovými výdaji a podobně, je daleko rozumnější si vzít půjčku, do podobné firmy ji investovat a tím napomoci k přečkání problémů bez úhony.
Nějaká ta nebankovní hypotéka pro podnikatele v tomto ohledu může dělat učiněné divy. Protože je to totiž ve své podstatě neúčelová hypotéka, lze ji použít k uhrazení čehokoliv, co s tímto podnikáním souvisí, a díky její možné výši jsou k dispozici peníze i na opravdu nemalé výdaje. Jež by měly pomoci k nápravě nepříznivého stavu.
Taková podnikatelská hypotéka tak umožní vyrovnat finanční závazky vůči dodavatelům, státu, zdravotní pojišťovně i komukoliv jinému, umožní nápravu čehokoliv, co se nedaří, rekonstrukci, změnu výrobního programu a tak dále, zkrátka dává šanci překonat trable a zase se postavit na vlastní nohy.
A to vlastně za přímo ideálních podmínek. Díky nezbytné zástavě nemovitosti se tu totiž nevyžadují dobře vypadající daňová přiznání či další doklady prokazující hodně vysoké příjmy žadatele, nemusí se tu nezbytně přihlížet ani k záznamům v registrech dlužníků, ani k hrozícím exekucím, množství a výši dalších dosud nesplacených půjček a podobně. A proto tu uspěje skoro každý.