Má smysl opravovat dálkové ovládání u auta?
Stisknout tlačítko na ovladači cestou k autu a rovnou ho otevřít, aniž bychom se museli věnovat jednotlivým dveřím. Centrální zamykání je pohodlné, s dálkovým ovládáním ještě více. Co ale když se porouchá?
Pohodlné odemčení
Ještě stále se můžeme potkat s vozy, které nemají ani centrální zamykání, ani dálkové ovládání. Každé jednotlivé dveře se tak musí otevřít ručně, oním naučeným pohybem z místa řidiče. Většina novějších vozů už ale dálkové ovládání centrálního zamykání má ve standardní výbavě a jsme na něj zvyklí. Do zámku už klíč vůbec není potřeba vkládat, stačí na ovladači stisk tlačítka. Když však přestane fungovat, většinou hledáme rychlé řešení, abychom se nemuseli vracet k ručnímu odemykání dveří. S autem sice můžeme i nadále jezdit, chyba dálkového ovládání nás v jízdě nijak neomezuje, ale přeci jen nás nemožnost otevřít auto jedním stisknutím může zdržovat nebo přidělávat práci. O opravu se postará specializovaná firma.
Řešením je autoservis
S porouchaným dálkovým ovládáním zamíříme do autoservisu, kde se postarají o opravu. Většinou totiž bývá součástí plastové krytky autoklíče a jakékoli domácí snahy o opravu nemusí dopadnout dobře. Profesionální firma, která se výrobou a opravami klíčů zabývá, má dokonalý přehled i o tom, co se uvnitř krytky skrývá. My doma po jejím rozebrání už nejspíše všechny komponenty zpět nedostaneme a můžeme tak zůstat bez možnosti s autem jezdit. Kromě dálkového ovládání totiž krytka obsahuje i další funkce, třeba čip pro komunikaci s imobilizérem. Variant, proč ovládání přestalo fungovat, je mnoho, od vybité baterky až po nutnost přeprogramování nastavení.
Na opravu myslete i tehdy, když se krytka klíčů poškodí, je nalomená nebo se v ní objevila prasklina. I drobné poškození, o kterém si myslíme, že to nic není, může být uvnitř krytky velké a způsobit třeba i to, že auto nepůjde nastartovat.