Jak se na jaře necítit osaměle? Nechoďte na sociální sítě
Trávíte svůj volný čas na sociálních médiích? Pak se možná trochu nelogicky cítíte osaměle. Nová studie vysvětluje, proč tomu tak je.
Moderní muži tráví svůj čas na sociálních sítích. Hledají zde fotky krásných roštěnek, sdílejí své stylové outfity, navazují nové kontakty, vyjadřují názory. Vše se zdá skvělé, sluníčkové, přesto, čím více času zde trávíte, tím více se vkrádá pocit osamělosti. Proč?
Twitter, Facebook, Reddit, Vine, Snapchat, Google Plus, YouTube, LinkedIn, Instagram nebo Tumblr
Zahraniční univerzita University of Pittsburgh testovala lidi ve věku od 19 do 33 let. Což je období, kdy muži i ženy tráví prakticky veškerý volný čas nějakou aktivitou na sociálních sítích. Co se zjistilo? Především to, že lidí, kteří na sociálních médiích trávili více jak dvě hodiny denně, měli dvojnásobný pocit samoty a izolace, než ti, kteří tam trávili času méně.
Kdy hrozí zvýšený pocit samoty?
Pokud na jakoukoliv sociální síť zajdete více jak osmapadesátkrát týdně, budete se cítit velmi izolováni. I když budete sledovat všechny ty interakce (fotky, komentáře), pocit sdílení vám to nedá. Naopak se vám bude zdát, že vy se zde “činíte“ málo, a to vás dostane do špatné nálady.
Zajímavé je, že jsou lidé taženi k sociálním médiím právě tehdy, když se cítí nejosaměleji. Foto: Pinterest
Opravdu vám aktivita na sociálních sítích přináší pocit štěstí? Foto: Pinterest
Méně je více
Asi nejlepší by bylo se odhlásit ze sociálních sítí úplně, ale to málokdo dá. Takže se alespoň snažte chodit na tyto online místa minimálně – jednou dvakrát za týden se tam pobavit a pak hurá ven. Mezi nedokonalé lidi a do zeleně.
Jak často jste online? Foto: Pinterest