Jak se oholit s akné? Projděte si 4 jasné kroky holení vousů s akné
Trpí vaše pleť na akné? Poradíme, jak se s problematickou pokožkou pleti perfektně oholit, ne každý totiž chce vypadat jako lumbersexuál.
Čtěte, jak se oholit s akné tak, aby se stav pupínku nezhoršil a nevznikaly v důsledku špatného provedení holení další.
Obsah článku
Jak se oholit s akné
I obličej posetý nevzhlednými pupínky je třeba holit. Zapomeňte na necitlivé holení, naučíme vás, jak mít tvář hladce oholenou bez zbytečného podráždění. Věřte, že když svou aknózní pleť budete správně holit, stav akné se nebude zhoršovat a z dlouhodobého hlediska se dokonce značně zlepší.
Naučte se, jak se oholit s akné. Užitečné tipy vám nezaberou skoro žádný čas, výsledky však budou senzační!
Nejdříve umyjte pokožku a odstraňte všechny nečistoty
Je obecně známo, že pravidelně čištěná pleť je celkově zdravější a netrpí tolik na tvorbu pupínků. Proto na očistu pleti dbejte nejen před holením vousu. Pleť umyjte teplou vodou (otevřou se póry), můžete použít také speciální šampón či mýdlo na vousy. Sáhnout po peelingu na problematickou pleť se rovněž zdá jako dobrý nápad.
Pěna na holení/gel na holení
Problematickou pokožku rozhodně neholte jen tak nasucho. Použití pěny či gelu na holení je nutnost. Vyberte ovšem nějaký produkt určený na citlivou pokožku (v regálech drogerky většinou nenajdete, spíše si projděte nabídku lékáren a e-shopů zaměřených na potřeby pro holení). V tomto případě se vyplatí připlatit. Drogerkové gely obsahují nezdravou chemii a znecitlivující látky, které dělají holení pohodlnější, ale jak jinak, než skrze bolest, zjistíte, že si holíte přímo pupínky?
Tip! Osobně vám mohu doporučit čistě přírodní produkty jako je avokádový olej či bambucké máslo.
Tradiční holení není pro aknózní pokožku nijak zátěžové. musí se to ovšem umět! Foto: Pinterest
Čtěte také: Jak vybrat správnou štětku?
Holení s akné – žiletka či strojek?
Šetrnější k pokožce je v každém případě strojek, ovšem je také pravda, že žádný strojek neoholí tak dokonale jako žiletka či břitva. Je potřeba si uvědomit, že holení jako takové akné nezhoršuje, ale je obtížnější. Nerovnosti pleti způsobené pupínky zvyšují riziko pořezání a podráždění pleti. Aknózní pleť je také náchylnější k zanesení infekce, nejste-li si tedy úplně jistí svými schopnostmi, sáhněte po strojku nebo zajděte do barber shopu.
Pokud se rozhodnete pro variantu vlastního strojku, vždy detailně srovnejte jeho parametry. Využít k tomu můžete třeba tento návod Jak vybrat holící strojek.
Věděli jste, že: muži s plnovousem/strništěm jsou více chráněni před bakteriemi a nejrůznějšími onemocněními? Foto: Pinterest | archiv firem
Holení vousů s akné
Po aplikaci a několika minutovém působení pěny či gelu na holení, začněte se samotným holením. Máte-li holící strojek bez otočné hlavy, vůbec při holení netlačte. Břitva sama odvede svou práci.
Půjde-li to, vyhněte se místům, kde je akné zvláště ošklivé. Holte po směru růstu chloupků, vyhnete se tak pořezání (šíření bakterií a tvorba dalších pupínků), dodržte to, i když výsledek nebude tak dokonalý. Důležité je mít pokožku napnutou.
Po oholení je třeba žiletku perfektně dezinfikovat. Stará, často používaná žiletka je rájem pro bakterie, které se s radostí vrhnou na vaši těžce zkoušenou aknózní pleť. Ani nechtějte vědět, co taková nemytá žiletka může způsobit! Raději pečlivě dezinfikujte nebo používejte jednorázové žiletky.
Používání břitvy chce zručnost. Když ale přijdete jak na to, aknózní pleť vám poděkuje! Foto: Pinterest, archiv firem
Nenechte si ujít: Podzimní (ne)holení – Zásady péče o strniště a plnovous
Po holení je třeba aknózní pleť ošetřit
Po dokončení holení vousů je třeba pokožku umýt od zbytků pěny i vousů. Nejdříve umývejte teplou vodou, pak opláchněte pleť podruhé, tentokrát vodou studenou, uzavřete tím póry. Následně naneste zklidňující balzám bez alkoholu, který nevysuší vaší pokožku.
Trpíte na pupínky? Napište nám do komentářů po článkem, zda máte nějaké osvědčené tipy na holení aknózní pleti!