Věděli jste, že dnes už je hned několik možností léčby mužské neplodnosti?
Staré pořekadlo říká, že správný muž by měl zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Zahradu máte plnou stromů, dům i s dětským pokojíčkem je také připraven, jen to dítě se stále ne a ne povést?
Příčinou může být vaše neplodnost – zjistěte, jak mužskou neplodnost léčit a odškrtnout si tak poslední bod ze seznamu správného muže!
Moderní medicína a zcela nové metody nabízí hned několik možností léčby neplodnosti mužů. Zjistěte vše podstatné a dočkejte se konečně svého vytouženého potomka.
Věděli jste, že: asistované reprodukce využívá v dnešní době každý 7. pár v České republice? V některých případech jde o banální zákrok, někdy je však zapotřebí složitějších pomoci. Dětí počatých pomocí umělého oplodnění v poslední je stále více a tento “trend“ asi jen tak neskončí.
I přes počáteční nezdar neklesat na mysli!
Nezdar v početí potomka může chlapa dostat na kolena. Velký nápor na psychiku a vyčítání si ovšem může pokusy o úspěšné oplodnění ztížit. Proto se se snažte, a to i přes možné nezdary s umělým oplodněním, zůstat v pohodě a nenechat se unášet negací.
Nejmodernější technika a komplexní péče při asistované reprodukci dbá na to, aby každý pár zůstal v dobrém psychickém rozpoložení.
Léčba neplodnosti může být svízelnou a trnitou cestou, zůstat v klidu se ale vyplatí. Nakonec můžete, právě díky moderním metodám léčby v kombinaci s psychickou pohodou, patřit mezi ty spokojené páry, jenž odcházejí ze specializované kliniky s pozitivních těhotenským testem.
Kdy je třeba umělého oplodnění?
Aby byla léčba neplodnosti úspěšná, je třeba nechat správně diagnostikovat příčinu vzniku tohoto mužského problému. Kvalita ejakulátu záleží na množství živých a pohyblivých spermiích. Toto množství se s věkem zmenšuje, ovlivňuje jej také váš životní styl a genetika. Nízký počet spermií lze léčit hormonálně.
Pro zajímavost: Spermie se v ženském přirození pohybují rychlostí 3 mm za minutu. Za půl hodiny doputují k vejcovodům, kde pak dochází k oplodnění.
Metody umělého oplodnění usnadňují cestu spermií k vajíčku ženy a následné oplodnění, které se nedaří přirozenou cestou. Tyto zásahy mohou být poměrně jednoduché a minimálně invazivní – např. řízené vyvolání ovulace u ženy a správné načasování pohlavního styku s partnerem nebo tzv. Intrauterinní inseminace, kdy dochází k zavedení upraveného ejakulátu tenkým katetrem přímo do ženské dělohy. Při složitějších metodách již dochází k oplodnění mimo tělo ženy a embryo se po kultivaci umisťuje do dělohy. Jde např. o klasickou metodu in vitro fertilizace (k oplodnění dochází spontánně v kultivačním roztoku) nebo o metodu Intracytoplazmatické injekce spermie, kdy se vstřikuje spermie přímo do vajíčka.
Zjistí-li se při testu plodnosti, že vaše vlastní reprodukční buňky (spermie) nejsou k oplodnění vhodné, můžete využít dárcovské buňky.
V článku byly využity informace z webů www.ivf-cube.eu a www.ivf-kv.cz