Víte, jaké jídlo vám brání v cestě za dokonalým vzhledem? Tyto bílé potraviny vynechte!
Snažíte se jíst pokud možno zdravě, dostatečně pít a občas i tu posilovnu poctíte svou návštěvou? Přesto nemáte tělo, jaké byste chtěli? Příčinu hledejte zase a opět ve svém jídelníčku.
Každý den jí většina mužů věci, které opravdu nejsou zdravé, i když by se to tak na první pohled mohlo zdát.
Jak poznat, že je něco v nepořádku? Vaše snaha zhubnout přichází vniveč. Vlasy jsou bez lesku. Pleť je zašedlá a aknózní.
Které potraviny určitě do zdravého jídelníčku muže nepatří? Na to se podíváme v dnešním článku.
Jíte sushi? A máte pak vždycky pocit, jak lehký a zdravý oběd máte za sebou? Bílá rýže má vysoký glykemický index a proto se po ní tloustne. I přesto, že je zdravá, díky svému cukru může způsobovat i akné. Nahraďte ji hnědou rýží, která je plná minerálů a kompletně pro tělo prospěšnější.
Bílá rýže má vysoký glykemický index
Milujete sushi právě pro jeho lehkost? Pokud si jej dopřáváte pravidelně s pocitem, jak zdravý oběd máte za sebou, zklameme vás. Bílá rýže má vysoký glykemický index, proto se po ní nabírá. A díky obsahu cukru může rovněž zhoršovat vaši pleť.
Řešení? Pokud se rýže ve svém jídelníčku nechcete vzdát, nahraďte bílou variantu hnědou, která má vysoký obsah minerálů a je tak celkově pro váš plán zhubnout prospěšnější.
Bílý cukr je téměř ve všem!
I když se vyhýbáte všem těm sušenkám, zákuskům a dortíkům, které vám doma s láskou pečou, i tak jíte ohromné množství bílého rafinovaného cukru. Je totiž skoro ve všem. V balených ledových čajích, jogurtech, dresinzích na saláty… Zkrátka ve všem, co se prodává v krabici, lahvi nebo nějakém tom sáčku.
Řešení? Čtěte etikety a získejte přehled o tom, kde jsou všechna přidaná sladidla. Svou chuť na sladké ukojte na ovoci a zdravém sladidlu (med, stévie)
Bílá mouka vás nezasytí
Nenechte se v obchodě ošálit tmavým pečivem. Ve většině případů jde o dobarvený právě rozpečený polotovar z vícezrnné mouky (pouze 5% celozrnné mouky). Jak poznat, že vámi vybrané pečivo je skutečně zdravé? Všímejte si, zda je pečivo celozrnné (minimálně 80% celozrnné mouky). Kromě toho zdravé pečivo vás zasytí na dlouho, po bílém rohlíku máte pocit, jako byste vlastně ani nic nesnědli.