Zabavte se doma, pořiďte si elektronické šipky
Doma jsme už několikátý týden a většina lidí se shoduje, že to začíná být pěkná nuda. Zkuste se však na celou záležitost podívat trochu pozitivnějším pohledem – konečně máte čas na všechny možné koníčky, co jste vždy chtěli vyzkoušet. Doma se toho dá dělat mnoho, můžete například začít s něčím úplně novým a až karanténa přejde ohromit své přátele novými dovednostmi.
Co třeba kdybyste si domů pořídili elektronické šipky? Šipky jsou nenáročnou zábavou, která je ideální pro večery strávené s přáteli. Během karantény natrénujete a pak budete vyhrávat všechny turnaje!
Elektronické terče jsou pro začátečníky jako dělané
Terč na šipky se dá umístit i do toho nejmenšího bytečku. Pověsíte ho na zeď, dveře či skříň a hra může začít. Pokud s šipkami nemáte příliš zkušeností a neovládáte pravidla, doporučujeme pořídit elektronický terč. Body bude počítat za vás. Jestliže už šipky hrajete, doporučujeme elektronickou variantu také, jelikož je pohodlnější.
Elektronické šipky jsou sice dražší než sisálové terče, ale pořád nejde o žádnou závratnou investici. Nenároční hráči si vystačí s menšími třířádkovými terči, jež se dají sehnat do tisícovky.
Podle čeho vybírat elektronický terč?
Existují dvě základní kategorie:
- soutěžní terče – mají menší dírky a střed je také malý, hůře se do nich trefuje, jsou vhodné pro ty, kdo už šipky někdy hráli,
- domácí terče – větší dírky i střed, jsou vhodné pro zábavu a domácí hraní, nehodí se pro trénování na soutěže.
Terče se liší také počtem displejů zobrazujících informace o hře. Čím je jich více, tím lépe, ale tím vyšší je cena. Od ceny se odvíjí pochopitelně i kvalita šipek přibalených k terči. Sledujte také, kolik her terč umí a pro jaký počet hráčů je určen. Někdy je omezen na 4 hráče, což pro větší partu nebo rodinu nestačí. Na závěr ještě dodáme, že elektronické terče fungují obvykle na baterie, nezapomeňte si je přiobjednat, pokud doma nemáte.